"Mzdárska" kaviarnička

Online stretnutie  Z A D A R M O !
Vítam Vás na online kávičke v našej "mzdárskej" kaviarničke.

Teším sa, že ste k nám zavítali, verím, že sa Vám v našej "Kaviarničke" zapáči a prídete aj opakovane. Potešíme sa, ak pozvete aj svoje známe/svojich známych, či kolegyne/kolegov 😊.
"Podmienkou" účasti je, priniesť si do kaviarničky čerstvo uvarenú kávičku, alebo čaj, či iný nápoj, ktorý Vám spríjemní naše spoločné online posedenie a debatu
😊.


Online kávička:   každú stredu od 17:20 hod. 

Z technických príčin sa v stredu 29. 6. 2022 online kaviarnička neuskutoční. Ďakujeme za porozumenie!

Téma: Vyplynie zo stretnutia. Záleží od záujmu a potrieb zúčastnených. Ak nie je potreba zo strany zúčastnených, navrhne tému moderátor.
Pripojiť sa je možné až od 17:20 hod. do 18:00 hod. (prípadne dlhšie, ak je záujem), stačí kliknúť na link, ktorý Vám príde do e-mailu po zaslaní požiadavky cez klik nižšie "Chcem link do kaviarničky" 😉 !

* Z organizačných dôvodov je potrebné vyžiadať si prístup do online kaviarničky VOPRED, najneskôr v deň konania kaviarničky do 12:00 hod.  Vopred je možné sa prihlásiť hneď, ako sú zverejnené termíny v žiadosti ("Chcem link") o prístup. Každá kaviarnička má osobitný vstupný kód. Preto je potrebné si vyžiadať prístup na každú stredu osobitne. Prístup nie je záväzný, ak ho nevyužijete, nič sa nestane. Ak v žiadanke uvediete aj svoje základné iniciály s kontaktom a následne kaviarničku aj navštívite, získate automaticky 15% zľavu na naše školenia (nie kurzy). Zľava je platná len pre Vašu osobu! 
Pri anonymných návštevníkoch (aj tí sú samozrejme vítaní) však zľavu nebudeme poskytovať a po zaslaní vstupu do kaviarničky e-mail žiadateľa automaticky vymažeme.
Pri vstupe do online kaviarničky uveďte svoje meno alebo prezývku (Nick), ktorým Vás môžeme v kaviarničke oslovovať. Tešíme sa na Vás!


O  TOM,  AKO  TO  V  KAVIARNIČKE  CHODÍ:

Táto kaviarnička je určená pre všetkých, ktorí majú záujem si nezáväzne "poklebetiť" o radostiach, či starostiach v pracovnoprávnych vzťahoch, alebo len tak o súkromných starostiach, či radostiach a to bez ohľadu na Vašu profesiu, bez ohľadu na to, či ste len zvedavá/ý návštevníčka/návštevník, alebo zamestnankyňa/zamestnanec, či mzdárka/mzdár, alebo personalistka/personalista, zamestnávateľ, či vedúca/vedúci ....

Toto nie je vzdelávacie fórum!
Avšak, ak máte otázky z oblasti miezd a personalistiky, kľudne ich na stretnutí v kaviarničke predneste. Ak Vám budem vedieť poradiť ja, alebo niekto z prítomných, určite odpoveď dostanete, a možno k odpovedi dospejeme aj spoločnou diskusiou alebo vyplynie z praktických skúseností ostatných prítomných. To je aj účelom a hlavnou myšlienkou tejto našej Mzdárskej online kaviarničky 😉.

Naša legislatíva je v tejto oblasti pomerne rozsiahla a čo je najviac zaťažujúce pre všetkých je to, že sa veľmi rýchlo a pomerne často mení, dopĺňa, novelizuje ....
Účelom je voľná a príjemná debata o tom, čo kto, kde postrehol a ako to, či ono vníma, prípadne, kde sa dá nájsť poradenstvo, či pomoc, ak sa jedná o vážny problém.

Toto online posedenie pri kávičke (dúfam, že ste si ju na stretnutie pripravili a vnímate jej omamnú pohodovú vôňu 😉) je celkom nový projekt, bez predchádzajúcej histórie, kde budem pôsobiť len ako moderátor, prípadne účastník diskusie.

Každé stretnutie je limitované na maximálne 45 min. Po 45 min. bude prenos automaticky odpojený. Prichádzať a odchádzať môžete ľubovoľne, ako máte čas a chuť. V prípade záujmu je možné, že v budúcnosti sa čas "kávičkovania" predĺži.
Jedinou podmienkou je, uviesť minimálne svoj Nick (prezývku), aby sme sa vedeli vzájomne oslovovať.
Veľmi poteší, ak sa nebudete hanbiť a zapnete si kameru s mikrofónom. Chceme si predsa "poklebetiť", takže by to bolo voči ostatným zdvorilé a fér. Nie je to však podmienka. Zúčastniť sa môžete aj celkom anonymne a miesto rozhovoru môžete použiť chat, alebo len tak počúvať, sledovať dianie a popíjať kávičku (hoci aj bez kamery a mikrofónu) 😉.  


Všetkých prítomných v kaviarničke prosím o slušnosť a zdvorilosť! Pracovnoprávne vzťahy sú vzťahmi, ktoré máme práve my (mzdárky/mzdári, personalistky/personalisti, vedúce/vedúci, zamestnávatelia ...) pomáhať budovať a spríjemňovať, tak si to zachovajme aj medzi sebou. Verím, že táto požiadavka je zbytočná, lebo je to pre nás samozrejmosť, tak len pre istotu 😉.


V prípade požiadavky na kurz, školenie, či poradenstvo nájdete prihlasovacie formuláre priamo pri daných aktivitách, alebo využite kontaktný formulár, či ktorýkoľvek e-mail z našich kontaktov.

Marta Weberová - odborný garant a lektor pre rekvalifikáciu mzdových účtovníkov a personalistov a konateľka MaVe Lines, s.r.o. a moderátor Mzdárskej online kaviarničky.


Navštívili ste našu Mzdársku online kaviarničku? Napíšte nám, ako sa Vám v nej páčilo. Ďakujeme za spätnú reakciu!

Ak sa Vám myšlienka "Mzdárskej" kaviarničky páči, tak nám ju pomôžte rozšíriť, napríklad zdieľaním. Ďakujeme a tešíme sa na Vás!